Duch posledných časov

Sv. adolescent Vjačeslav alebo oklamaný chlapec v prelesti?

Po ruskom internete sa už nejakú dobu šíri až fanatická úcta ku Vjačeslavovi Krašeninikovi, ktorý zomrel v roku 1993 ako 10-ročný. Keďže táto úcta neutícha, a začína sa šíriť v anglických prekladoch aj cez YouTube, dovolím si o tom napísať pár mojich postrehov.

Vyacheslav_Krasheninnikov_5

Po jeho smrti ho jeho mama začala ako prvá uctievať ako veľkého svatca vymodleného sv. Grigorijom Rasputinom, ktorý bol poslaný na zem od Svatej Trojice, nebol porodený prirodzeným sposobom a už od narodenia bol výnimočný a obdarený Božou milosťou. Keby vraj nebol sv. Alexej, syn sv. Nikolaja II. Zomrel ako mučeník za Rusko, tak by sa Vyacheslav ani nebol prišiel na tento svet. Jeho príchod je Božie požehnanie pre celý svet.

Orthodoxwiki.org o ňom hovorí toto:

Vyacheslav (Slava) Sergejevič Krasheninnikov, Vyacheslav z Chebarkulu; 22. marca 1982, Yurga, Kemerovo kraj - 17. marca 1993, Chebarkul, Rusko, bol ruský chlapec, ktorý zomrel na leukémiu vo veku 10 rokov, a ktorý je považovaný niektorými ľuďmi ako chlapec robiaci zázraky po tom, čo mal dar proroctva počas svojho života, a ktorý pokračoval s robením zázrakov aj po jeho smrti, v súlade s miestnymi a populárnymi zdrojmi.


Ruská pravoslávna Cirkev po dôkladnom štúdiu jeho života a jeho výrokov odmietola možnosť jeho svätorečenia.

Vyacheslav_Krasheninnikov_4

Niektoré zjeho výrokov kopírujú proroctvá už kanonizovaných svatých, niektoré sú niekde na pomedzí a niektoré sú úplne nesprávne, zavádzajúce a veľmi škodlivé.

Ja sa zameriam len na príklady jeho výrokov, resp. „proroctiev“, ktoré sú nezlúčiteľné s Pravoslávím:

V prvom vydaní prvej knihe o chlapcovi „Ach, mama, maminka“ jeho mama cituje chlapca prečo prišiel na tento svet: „Presvatá Trojica a jej priatelia (???), dali sily Slavikovi a poslali ho na náš svet, aby pomohol našemu ľudskému  spaseniu“. Pravoslávny kresťan sa musí okamžite spýtať, načo potom prišiel na náš svet Isus Christos, keď tu máme Slavika.

Chlapec pokračuje: „Keď sa vrátim naspať ku nim (rozumej Svatej Trojici a akýmsi jej priateľom), tak sa ma oni spýtajú: Ako si to všetko prežil? A budú ma veľmi blahodariť“. Na prvý pohľad je vidieť, aký „skromný“ je tento chlapec... Čiže všetko vediaci Trojjedinný Boh sa bude pýtať chlapca, ako na Zemi žil a bude blahodariť jeho stvorenie...???

Toto veľmi pripomína diablom oklamaného katolíckeho „svatca“ Františka z Assisi, ktorý svojim 12 učeníkom pred svojou smrťou v plnej vážnosti „skromne“ povedal, že mal videnie, keď sa Boh Otec pozrie v nebi na Františka na jednej strane a Isusa Christa na strane druhej, tak si títo dvaja budú rovní a Boh Otec nebude vedieť povedať kto z nich viac vytrpel za ľudský rod. Do neba volajúce rúhanie, ktoré je súčasťou katolícej vierouky.

Na vráťme sa ku Vyacheslavovi a niektorým z jeho výrokov:

- Netreba piť mlieko, lebo keď sa kravy doja, tak sa spolu s mliekom z nich vysáva aj krv a výkaly.

- Keď pochopíte kto som v skutočnosti, tak nebuďte zo začiatku velmi prekvapení. (Z kníh sa ale nedozvieme, kto on v skutočnosti bol...)

- Pri rozhovore so svojou mamou medzi rečou v plnej vážnosti povedal, že nie je vekom mladý ako vyzerá, ale je už vekom veľmi starý...

- Na cintoríny nechoďte po jednom, aby vás nenapadli červy v hrobov...??? Po tomto výroku jeho mama prestala sama chodiť na cintorín, a chodí tam už len s viacerými ľuďmi.

- Starcovi a duchovníkovi Sergejevskej lavry „skromne“ hovoril ako prvú vetu: „Mám dary od Boha“.

- Keď dali pred neho dve fľaše so svatenou  vodou, pričom jedna z nich bola zriedená obyčajnou vodou, tak chlapec odmietol piť z tejto „menej posvatenej“ vody. Tento výrok viditeľne odporuje učeniu Pravoslávnej Cirkvi, ktorá nerozlišuje medzi vodou viac posvatenou a vodou menej posvatenou. Voda je buď posvatená alebo nie.

- Predpovedal, že v Amerike budú zrútené dva domy (WTC - dvojičky v New Yorku), no kniha o tomto proroctve vyšla prvýkrát až v roku 2003, čiže dva roky po tejto udalosti.

- Hovoril, že od jeho narodenia ku nemu hovoril veľmi sladký ženský hlas, v porovnaní s ktorým sú všetky naše hlasy hrubé a nepekné...

Pozor na tieto ikony, ktore nemusia byt vzdy pozehnane:

Vyacheslav_Krasheninnikov_3

Vyacheslav_Krasheninnikov_6Vyacheslav_Krasheninnikov_2

Na záver už len dodám, všetky tri knihy, ktoré doteraz vyšli v Rusku, boli vydané bez riadneho cirkevného požehania. Ciirkevné požehanie citované v týchto knihách je vymyslené a nepravdivé. Doteraz niektorí biskupi a kňazi Pravoslávnej Cirkvi moskovského patriarchátu odmietli túto zdanlivú svätosť Vjačeslava a varovali svojich veriacich pred ňou.

Nedajte sa preto, prosím, zviesť vlnou obdivu ku tomuti chlapcovi ktorý potrebuje nie našú ničím nepodloženú úctu ku nemu, ale naše modlitby za jeho dušu. Počkajme, kým sa Ruská Pravoslávna Cirkev vyjadrí v oficiálnom stanovisku ku tomuto hnutiu...