Pravoslávna charita

  • Úvod
  • Pravoslávna charita

Pravoslávna charita je tu pre vás od roku 1998

Svätí patróni našej Pravoslávnej charitatívnej činnosti sú: sv. Filaret Milostivý, sv. Ján Milostivý a sv. Feodosij Pečerský:

Svaty Filaret Milostivy

 

Svaty Jan Milostivy 2

 

Svaty Feodosij Pecersky

Ak sa nachádzate v núdzi, tak píšte na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo prostredníctvom SMS na jeden z týchto mobilov:

0908206110 alebo 0944235207.

 
Do správy uveďte zoznam vašich rodinných príslušníkov s uvedením veku, výšky a váhy. Tiež možete dopísať aj číslo oblečenia. Nezabudnite na Vašu úplnú adresu.


Osobne si je možné - po dohode - šatstvo a obuv vyzdvihnúť v Banskej Bystrici a po dohode aj vo Zvolene na zámku či vo Vígľaši. 

Prípadne, ak máte aj vy osobne na darovanie zachovalé šatstvo, obuv alebo hračky, prosím kontaktujte nás na 0908206110.

Kvôli nie dobrým skúsenostiam neposkytujeme finančnú pomoc, a ani neorganizujeme súkromné finančné zbierky.

 

 

Pokiaľ chcete dostať zadarmo poštou misijný darček s pravoslávnou duchovnou literatúrou, ikonkou či krížikom, tak napíšte Vašu ÚPLNÚ adresu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo cez SMS správu na 0944235207. Obálka Vám bude doručená poštou za niekoľko dní.

 

 

 

ZBIERKA PRE NAŠICH BRATOV – UKRAJINCOV

Aj naša organizácia Pravoslávna charita sa zapojila do zbierky pre našich bratov Ukrajincov, ktorí utekajú pred vojnou, a prvá dodávka pomoci im už bola odovzdaná.

Darovať môžete veci aj vy a to predovšetkým: deky, hygienické potreby, mydlá a dezinfekčné mydlá, jedlo (trvanlivé polievky, detské výživy, konzervy, sladkosti a pod.)

Pomoc môžete nosiť priamo na adresu Pravoslávnej charity – Jesenského 16, Banská Bystrica, 974 01, no je dobre sa s nami vopred spojiť a dohodnúť čas a dátum doručenia pomoci. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať v čase od 15. hod do 17. hod na čísle: 0908 206 110

Všetky produkty bez výnimky doručíme utečencom! Nenechajme ich v tom!