Duch posledných časov

  • Úvod
  • Duch posledných časov

Otec Elpidij: Vojna proti Svätému Prijímaniu

Starec Elpidios Vagianakis: Ako budeme vedieť, že prichádza Antichrist

- Otče, nedávno začíname vidieť, že Satan vedie krutú vojnu proti Svätému Prijímaniu. Prečo si myslíte, že sa to deje?

Moje dieťa, Satan sa veľmi bojí Christa. Preto chce jedného dňa prísť a ovládnuť svet namiesto Christa, ako Antichrist. Sväté prijímanie je však sám Christos! Keď kňaz obdarúva ľudí, čím ich obdaruje? Telom a Krvou Kristovou. Telom a Krvou Christovou v podobe chleba a vína! Satan sa toho bojí, Tela a Krvi Christovej Samého Christa!

Čítať Ďalej

Starec Savvas Achilleos (†2016)

O starcovi Savvasovi Achilleosovi z Atén

Starec Savvas bol možno najväčším exorcistom a liečiteľom z tých, ktorí boli ovplyvnení mágiou, v Grécku v 20. storočí. Široko ho vyhľadávali ľudia pod trpiaci démonickým vplyvom, posadnutosťou, magickými kúzlami, slobodomurárstvom, okultizmom atď. Vyhľadali ho aj mnohí bývalí satanisti a on mnohých vyliečil a pomohol im. V dôsledku tohto sa ho slobodomurári, úradníci, čarodejníci, tí, ktorí investovali do financií a podnikania mágie, okultisti, médiá atď., snažili mnoho rokov zabiť. Viacerí biskupi, duchovní a mnísi v Gréckej cirkvi verili, že otec Savvas bol (duchovne) podvedený (rozumej - bol v prelesti), podvodník, duševne chorý a konšpiračný teoretik. Bol dokonca prenasledovaný aj vlastným biskupom!

Čítať Ďalej

Otec Elpidij o Rusko-Ukrajinskom konflikte a toho, čo nás čaká

- Prosím, povedzte mi, otec Elpidij, o týchto (o ktorých ste sa vyjadrili), neočakávaných poveternostných javoch.

Vidíme neočakávané poveternostné javy, dokonca aj v našej krajine (Grécku), tento rok som počul o prívalových dažďoch, bleskoch a ... To ešte nič nie je. Tie sú len prekurzorom (predzvesťou).

Čítať Ďalej

Zjavenie sa Presvätej Bohorodičky a jej varovanie ľuďom

Presvätá Bohorodička sa nedávno zjavila svätému mužovi; ktorého poznáme... A prosil ju a prosil o všetky udalosti, ktoré starí i novodobí svätí prorokovali... Ak je možné ich znížiť (zmierniť); vyhnúť sa veľkým vojnám, ktoré sa už v Sýrii začali a ktoré teraz vrcholia na Ukrajine, s trhajúcou sa Európskou úniou.

Čítať Ďalej

Sv. adolescent Vjačeslav alebo oklamaný chlapec v prelesti?

Po ruskom internete sa už nejakú dobu šíri až fanatická úcta ku Vjačeslavovi Krašeninikovi, ktorý zomrel v roku 1993 ako 10-ročný chlapec. Keďže táto úcta neutícha, a začína sa šíriť v anglických prekladoch aj cez YouTube, dovolím si o tom napísať pár mojich postrehov a názorov.

Vyacheslav_Krasheninnikov_5

Čítať Ďalej

Všetci nepriatelia Pravoslávia budú zničení

V roku 2001 skupina kňazov a ďalších veriacich zo Samary na čele so svo­jím arcipastierom arcibis­kupom Sergijom nav­štívila Svätú Horu Atos v Grécku. Počas stretnutí so svätohorskými obyvateľmi reč prichádza­la na údely Ruska. V gréc­kom monastieri Vatoped samarského hierarchu oso­bitne prijal 85-ročný starec mních Josif (Josif mlad­ší), učeník znamenitého v Bohu zosnulého svätého Josifa Hesychasta.

Josef_Hesychast_1

Tento podvižník (veľký duchovný askét) teraz žije v kélii neďaleko monastiera a duchovne sa oň stará. Otec Kirion, kto­rý sprevádzal vladyku ako sprievodca, po tomto stret­nutí hovoril toto:

Čítať Ďalej

sv. Justín Popovič: Pri príležitosti zvolania "Veľkého snemu Pravoslávnej Cirkvi"

Prepodobný Justín Popovič

Pri príležitosti zvolania "Veľkého snemu Pravoslávnej Cirkvi"

 

Nedávno sa v Chambesy uskutočnila "Prvá predsnemová konferencia" (21. - 28. novembra 1976). Po prečítaní a preštudovaní protokolov a záverov tejto konferencie, vydaných "Sekretariátom pre prípravu Svätého Veľkého snemu Pravoslávnej Cirkvi" v Ženeve, cítim skutočnú nevyhnutnosť podľa môjho svedomia, ako člen Svätej a Všeobecnej Pravoslávnej Cirkvi, aj keď iba jej skromný služobník, obrátiť sa s danou vecou k Vašej Preosvietenosti a skrze Vás aj Archijerejskej synode Srbskej Cirkvi, aby som vyjadril svoje neveselé názory, smutné konštatácie a znepokojenie, čo sa týka prípravy budúceho Snemu. Prosím Vašu Preosvietenosť a preosvietených archijerejov vypočuť ma s evanjelickou horlivosťou a preskúmať toto volanie pravoslávneho svedomia, ktoré, sláva Bohu, nie je osamotené a izolované v pravoslávnom svete, keď ide reč o Sneme.

q99999999999999

Čítať Ďalej